Pielęgnacja dłoni i stóp

Manicure klasyczny / biologiczny

Tradycyjny zabieg polegający na skróceniu i opiłowaniu płytki, nałożeniu preparatu zmiękczającego, odsunięciu skórek za pomocą kopytka lub patyczka z drewna pomarańczowego i usunięciu metalowymi cążkami narośniętych na płytkę skórek. Paznokieć polerujemy, malujemy i nakładamy oliwkę nawilżającą. Na zakończenie zabiegu wmasowujemy w skórę dłoni krem odżywczy.

Manicure hybrydowy

Nowa metoda sytylizacji paznokci lakiero-żelem aplikowanym na naturalną płytkę. Uzyskujemy efekt utwardzenia w lampie UV naturalnej płytki paznokciowej i bardzo trwałego lakieru utrzymującego się do 14 dni. Koniec zmagań z odpryskiwaniem, smugami i zbyt długim czasem wysychania. Manicure hybrydowy wygląda naturalnie i nieskazitelnie, gwarantuje wysoki połysk i piekny kolor, a równocześnie jest wytrzymały jak akryl. Jest idealnym rozwiązaniem na urlop czy dłuższy wyjazd, można też bez obaw wykonać go na kilka dni przed ważną uroczystością.

Manicure japoński

Zabieg zaspokajający wszystkie potrzeby naturalnej płytki paznokciowej oraz wału paznokciowego. Ten unikatowy, nowoczesny manicure wzmacnia paznokcie, nadając im równocześnie połysk różowej perły, zasila je w składniki naturalne: witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego. Technologia manicure japońskiego pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokcia, zapobiega łuszczeniu się i rozwarstwianiu płytki. Zalecany jest na paznokcie łamliwe, o nierównej powierzchni, rozdwajające się. Paznokcie z kruchych stają się sprężyste i giętkie. Technika ta w swojej prostocie, naturalności i skuteczności odpowiednia jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Przedłużanie paznokci metodą żelową

Najbardziej popularna metoda przedłużania paznokci. Dla wszystkich kobiet, które chcą mieć piękne,długie i naturalnie wyglądające paznokcie. Można je pokryć lakierem,fantazyjnie ozdobić lub wykonać francuski manicure. Zaletą metody żelowej jest to,że płytka paznokcia nie jest wyjałowiona a paznokcie są elastyczne i wytrzymałe mechanicznie.
Olbrzymie znaczenie ma jakość i marka żelu,z którego korzystamy oraz umiejętności osoby wykonującej zabieg.
Rekonstrukcja uszkodzonej płytki metodą żelową

Stosując skuteczną metodę nakładania specjalistycznego żelu światło utwardzalnego. Preparat zawiera clotrimazol – substancję o działaniu przeciwgrzybicznym i świetnie odbudowuje paznokcie zniszczone grzybicą lub uszkodzone urazami mechanicznymi.
Profesjonalnie wykonujemy protezę paznokcia, która nie deformuje wału paznokciowego i sprawia, że zdrowa płytka paznokciowa może odrastać bez problemów.

Parafina na dłonie

Zabieg parafinowy regeneruje zarówno skórę jak i paznokcie. Skóra po zastosowaniu parafiny staje się idealnie gładka i miękka. Zabieg ma działanie głęboko nawilżające dzięki dodatkowemu zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych na bazie kolagenu. Pozytywnie wpływa na lepszy odrost słabych paznokci ,szybką ich regenerację,rozjaśnia przebarwienia i opóźnia procesy starzenia. Doskonały zabieg na jesień i zimę, kiedy często zdarza nam się mieć podrażnioną i popękaną skórę dłoni.

Zabieg SPA na dłonie

Relaksujący zabieg obejmujący – pozaz tradycyjnym manicurem – pielęgnację skóry dłoni, mającą na celu jej głębokie nawilżenie oraz regenerację. Zabieg rozpoczynamy od tradycyjnego manicure, następnie wykonujemy peeling w celu złuszczenia martwego naskórka i przygotowania skóry do maksymalnego wchłonięcia preparatów odżywczych, kolejnym etapem jest zanurzeniem dłoni w kapieli parafinowej, która w zauważalny sposób zmiękcza skórę oraz nadaje jej wyjątkową gładkość, na zakończenie wykonujemy odprężający masaż dłoni olejkami aromatycznymi.

korekta wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to problem który dotyczy ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci. Istnieją sposoby, aby w bezbolesny, szybki sposób poradzić sobie z ta dolegliwością unikając interwencji chirurgicznej.

Dlaczego powstaje problem wrastających paznokci?
– niewłaściwa pielęgnacja paznokci i wycinanie kątów paznokcia
– zaburzenia wzrostu paznokcia
– predyspozycje genetyczne
– noszenie niewłaściwego obuwia (za duże, za małe, za wąskie, za ciasne oraz wysokie obcasy)
– wady stóp

Najskuteczniejsze metody walki z wrastającymi paznokciami:
– klamry metalowe VHO Osthold
– klamry plastikowe BS Quick
– rurki korygujące
– tamponady

Zalety klamer leczniczych w leczeniu wrastających paznokci:
– klamra jest odpowiednio przygotowywana i dostosowywana indywidualnie do pacjenta
– nie wymaga czasu oczekiwania
– zabieg bezbolesny, klamra nie drażni zapalnie zmienionego wału paznokciowego
– klamra może być zakładana przy stanie zapalnym, hipergranulacji oraz przy paznokciach rurkowatych
– prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu
– nie wymaga przerwy w pracy
– zadaniem klamry jest spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmiana toru wzrostu paznokcia